fbpx
Kahkaha Terapisi
agbyonetim
Mart 25, 2022

Kahkaha Terapisi Nedir?

Şimdi sizin içinde kahkaha ile nefes teknikleri uygulayarak terapi almanın zamanı gelmedi mi? Öyleyse hadi Suadiye nefes okuluna! Kahkaha ile nefes terapisi bütün dünyada hızla yaygınlaşıyor.

Özellikle orta yaş ve üstü insanların çok rağbet ettiği kahkaha ile nefes egzersizleri nde nefes problemi olanlar hayata küssen neymiş, psikoloji size direnenler neşesini canlılığını getirenler sitresi altında sıkılanlar sıkıntılar yaşayanlar büyük fayda gördüklerini de problemlerinden kurtulduklarını ifade ediyorlar. Terapi programları haftada iki 4 saat arasında uygulanıyor.

-Gönlünüzce gülüp eğlendiğimiz kadar kahkaha atmak için hadi! Gönlünüzce gülüp dilediğiniz kadar kahkaha atmak için haydi.! Kahkaha ciddi bir iştir.

Kahkaha Terapisi Nasıl yapılır?

Kahkahayla nefes terapisi, herhangi bir mizah unsuru olmasa bile herkesi sebepsizce güldürebilen, gülerken de diyafram nefesi ile oksijenin kana daha yoğun girmesini sağlayan sağlıklı bir ruhsal ve fiziksel terapi yöntemidir. Aynı zamanda benzeri olmayan harika bir konsepttir. Kahkaha, bir ritmik müzik eşliğinde egzersizler yoluyla yapay olarak başlar. Beden hareketi ve katılımcılar arasındaki göz kontağı da buna eklenince yapay kahkaha artık gerçek bir kahkahaya dönüşüyor. Kahkaha ile birlikte derin nefes ihtiyacını diyafram yoluyla karşılamayı rutin hale getiriyoruz.

Terapinin en önemli ve ciddiye alınması gereken bölümü burasıdır. İsminin kahkaha terapisi olmasının temel nedeni, derin nefes egzersizleri ile kahkaha oyunlarını birleştirmemizden ibarettir. Böylece bir yandan psikolojik olarak kahkahanın yumuşatıcı rahatlatıcı etkisi ve diğer taraftan derin diyafram nefesinin fiziksel etkisini geliştirerek vücuda müthiş bir doping yapıyoruz. Hiçbir ilaç ve performans artırıcı ya da sakinleştirici kullanmadan, kahkaha ile nefes terapisi eğitimi sayesinde beden ve ruhunuzda önemli bir rahatlama ve dinçleşme, yenilenme hissedeceksiniz.
Bilimsel araştırmalar, bedenimizin gerçek ile sahte kahkahayı ayırt edemediğini gösteriyor. Dolayısıyla her ikisinden de benzer faydayı görüyoruz.

Dünyada 1995 de Hintli doktor madem kata gel tarafından başlatılan kahkaha terapileri bugün yüzden fazla ülkede kahkaha yok hası adı altında yapılıyor ve büyük ilgi görüyor hızla yayılıyor çünkü bütün dünya gülmeye muhtaç

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com