fbpx
Pendik Diksiyon
agbyonetim
Ekim 21, 2022

Diksiyon günlük hayatta insanlarla kurduğumuz ilişkide kendimizi daha iyi ifade edebilmemize yardımcı olan bir sanattır. Diksiyon kelimesinin kökeni Fransızca kaynaklıdır. Türkçe anlamı ise söyleyiş biçimidir. Ancak her dilin diksiyon becerisi birbirinden farklıdır. Çünkü her dilde var olan harfler ve harflerin sesleri birbirinden farklıdır. Diksiyon ise bu harfleri ve sesleri doğru bir şekilde telaffuz etme ve ifade etme sanatıdır.

Pendik bölgesi için diksiyon alanında en kaliteli eğitimi veren kurum AGB İletişim, birbirinden farklı gruplara hitap etmektedir. Çocuklara, Türkçeyi sonradan öğrenen göçmenlere, iş hayatında kariyer hedefi olanlara vs. hitap edecek farklı donanımda eğitmenleri ile AGB İletişim diksiyon dersleri konusunda alanında uzmandır.

Diksiyon Neden Gereklidir?

İyi bir diksiyon eğitimi toplumun her kesiminden insanlar için gereklidir. Bir dili anadil olarak konuşan pek çok insanda bile yöresel ağızlardan kaynaklanan farklı seslenmeler mümkündür. Ancak dilin belli bir sistematiği vardır ve fonetik olarak doğru kullanılmalıdır.

Diksiyon eğitimi fiziksel bir çabanın yanı sıra kişilere konuştuğu dilin yapısı ve işlevi hakkında düşünme imkânı sağlar. Bu aynı zamanda iletişimin önemini de ortaya çıkarır. Hayatın her alanında iletişimin kolay ve sağlıklı olması için dilin işlevsel özelliklerinin doğru kullanılması şarttır.

Kimler Diksiyon Eğitimi Almalıdır?

Diksiyon eğitimini her yaş grubundan pek çok kişi alabilir. Ancak özellikle akademik olarak bazı meslek kökenlerinin diksiyon derslerine daha çok ihtiyacı vardır. Örnek vermek gerekirse konservatuar ve tiyatro öğrencilerinin mesleklerini icra edebilmeleri için sese ve etkili konuşmaya ihtiyacı vardır. İstanbul Pendik bölgesinde diksiyon kursu almak isteyen öğrencilerin gönül rahatlığı ile başvurabileceği yer ise AGB İletişim’dir. Pendik şehrin en kalabalık bölgelerinden birisi olarak pek çok öğrenciye ve çalışana barınma ve yaşama imkânı sağlar. AGB İletişim de bölgenin dil alanında her türlü ihtiyacını karşılayabilecek eğitim kadrosuna sahiptir.

Agb İletişim

AGB İletişim ile diksiyon ve farklı alanlarda eğitim almak isteyen herkes görüşme sağlayabilir. Pendik ve çevresinden diksiyon kursları için katılım oldukça yoğundur. https://agbiletisim.com/ adresinden kurum ile bağlantı kurarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com