fbpx
Kartal Diksiyon Eğitimi
agbyonetim
Ekim 17, 2022

Gündelik yaşamın vazgeçilmez hayati gereksinimi olan konuşma yetisi kimi insanlarda doğuştan düzgün telaffuz ve diksiyon özelliği taşırken kimilerinde ise sonradan ufak bir destekle çok daha güzel seviyelere ulaşabilmektedir. Diksiyon eğitimi birkaç farklı eğitim ile desteklenirse katılımcılar dil konusunda çok fazla gelişme kaybetmektedirler. Diksiyon kursunu destekleyecek diğer kurslara örnek olarak hitabet kursu, güzel konuşma kursu, nefes egzersizleri ve beden dili kursları örnek verilebilir.

Diksiyon kursu alan kişilerin mesleğine ve kursu alma amacına göre diğer kurs seçeneklerinden kendilerine uygun olanları belirlemesi uygundur. Örneğin tiyatro oyuncusu bir birey diksiyon kursunun yanı sıra beden dili eğitimi de almalıdır. Sahne içerisinde jest ve mimiklerini en doğru şekilde kullanmasına yardımcı olacaktır.

Diksiyon Eğitiminde Temel Noktalar

Diksiyon eğitiminde sanılanın aksine yalnızca dilin gelişimi amaçlanmaz. Aynı zamanda kişinin duygu ve düşüncelerinde de olumlu gelişmeler amaçlanır. Kişinin saygınlığının ve öz benlik duygusunun gelişmesi, kendisine her konuda güven duyması ve diğer insanlarla kurduğu iletişimde olumlu duygulara sahip olması amaçlanır.

  • Diksiyon eğitimi herkesin verebileceği sıradan bir eğitim değildir. Bu konuda eğitim vermek için diksiyon alanında uzmanlaşmış olmak gerekir. Çünkü her dilin işlevi ve yapısal durumu birbirinden farklıdır. Diksiyon eğitimi hangi dilde verilecekse eğitmenin o dilde uzman bir kişi olması gereklidir.
  • Diksiyon eğitimi ile o dile ait konuşma kurallarını doğru şekilde öğrenmiş olursunuz. Bu da kuracağınız iletişimin kalitesini artırır. Toplumun en küçük birimi olan ailenizde bile eşinizle çocuklarınızla ve anne babanızla kurduğunuz iletişimin güçlendiğini göreceksiniz.

Diksiyon Eğitimleri

Diksiyon eğitimi alırken aynı zamanda çocuğunuzun da bu eğitimi almasını isterseniz AGB İletişim tam da aradığınız yer. Çocuklar için farklı kurs seçenekleri olan AGB İletişim aynı zamanda çocuklara özel diksiyon kursları da vermektedir. Kartal diksiyon eğitiminde hem kendinizin hem de çocuğunuzun diksiyon eğitimini beraber alabilirsiniz. Kurslarda öğreneceğiniz tekerlemeleri derslerden sonra birlikte tekrar etmeniz eğlenceli zaman geçirmenize de yardımcı olacaktır. Eğer çocuğunuz eğitim kurslarına katılmaktan çekiniyorsa birlikte katılım göstermeniz onu cesaretlendirecektir. Ailece eğlenerek öğrenmenin adresi AGB İletişim kapılarını sizin için açıyor.

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com