fbpx
Çocuk Diksiyon Kursu

Çocuk Diksiyon Kursu

Dil gelişimini tamamlamış her çocuk kendini düzgünce ifade edebilir. Bu çocukların sosyal ve kişisel hayatı için oldukça gereklidir. Kendi isteklerini ve ihtiyaçlarını dile getirmeyi öğrenen bir çocuk hayatın her alanında başarıyı yakalayabilir. Ya da istenmeyen bir durumda korkup susmak yerine kendini özgürce ifade edebilir. Güzel ve etkili konuşmak çocukların özgüveni açısından da çok önemli ve gereklidir.

Çocuk Diksiyon Kursu Özellikleri

Çocuk diksiyon kursu pek çok yerde olmasına rağmen kaliteli ve özenli eğitim veren kurslar nadirdir. AGB İletişim de çocuk diksiyon kursu anlamında profesyonel eğitim hizmeti veren kurumlardan birisidir. Çocuklar konusunda uzman kişilerle çalışan kurum yaptığı işin önemini farkındadır.

  1. Bir çocuğun hayatına dokunabilmek esasında on binlerin hayatına dokunabilmektir. Bu sebeple erken yaşlarda verilen eğitimler önemlidir.
  2. Çocuk diksiyon kursları bir toplum için sosyolojik açından da önemlidir. Çocuklar yarının geleceği olarak hepimize emanettir. Anne babaların tek başlarına yetemediği uzmanlık gerektiren konularda profesyonel yardım almak gerekir. Konuşma ve dil kursumuz ise tamamen çocuklar üzerine yönelmiştir.

Çocukların Konuşması Üzerinde Ebeveynlerin Rolü

Her ne kadar diksiyon eğitimi profesyonel kişiler tarafından verilse de aileler bu eğitimin önemli birer parçası ve destekleyicisidir. Her çocuk konuşmayı öncelikle içinde bulunduğu aileden öğrenir. Aile bireylerinin konuşması ne kadar düzgünse çocuklarınki de o kadar düzgün olur.

Bir çocuğu diksiyon kursuna gönderirken anne babaların da evde birbirleri ve çocuklarıyla konuşmalarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Çocuk kelimenin doğrusunu kursta öğrenmiş olsa da evde doğru şekilde kullanılmazsa beynine yerleştirmekte zorluk çekebilir.

Çocuk diksiyon kursunda alınan eğitimlerin boşa gitmemesi için aileler de evde oldukları süre içerisinde diksiyonlarına dikkat etmeleri gerekir. Diksiyonun tamamlayıcısı olan diğer unsurlar ise;

  • Ses ve heceler
  • Vurgular
  • Üslup
  • Kullanılan kelimeler
  • Saygılı konuşma

Olarak örneklendirilebilir.

Dil eğitim sürecinde özellikle olumsuz anlamlara gelecek argo ve kötü sözlerden kaçınılmalıdır. Çocuklara olabildiğince olumlu, kibar ve nazik cümleler kurulmalıdır.

Diksiyon eğitiminin temelinde sağlıklı bir iletişim kurma becerisine sahip olma isteği yatar. Çocuk çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilmek için diksiyon kursuna gönderilir.

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com