fbpx
Maltepe Diksiyon Dersleri
agbyonetim
Ekim 7, 2022

Diksiyon kelimesi Latince kökenlidir ve dili en güzel şekilde konuşabilmek anlamına gelir. Üslup, konuşma tarzı ve iletişim diliyle birlikte bir bütün olarak ele alınan diksiyon, her yaş grubundan insanlar için oldukça önemlidir.

Diksiyon nedir? diye sorulduğunda kısaca harflerin ve kelimelerin doğru telaffuzu, yutmadan ve akıcı konuşabilmek ve aynı zamanda sesin doğru kullanımı şeklinde açıklanabilir. Özellikle kişilerin iş ve sosyal yaşamlarında düzgün bir diksiyon ve hitabete sahip olması başarıyı yakalamadaki en büyük faktörlerden biridir. Maltepe diksiyon dersleri veren kurumlar arasında bulunan AGB İletişim, uzaktan eğitim fırsatlarını da içeren oldukça etkili bir diksiyon ve hitabet eğitimi süreci sunmaktadır.

İyi Bir Diksiyona Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

 

İyi bir diksiyona sahip olabilmek için yapılabilecek bazı egzersizler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Evde diksiyon tekerlemeleri pratikleri yapmak
 • Diksiyon derslerine katılmak
 • Nefes egzersizleri yapmak
 • Çene, dil ve dudak egzersizleri uygulamak
 • Yazılı metinleri sesli okumak
 • Diksiyon kalemi kullanmak

Kimler Diksiyon Eğitimi Almalıdır?

Etkili iletişim kurabilmek her insanın edinmesi gereken bir özelliktir. Gencinden yaşlısına kadar birçok kişi güzel ve akıcı konuşabilmek ister. Özellikle bazı iş gruplarının hitabet ve diksiyon konusunda çok daha dikkatli olması gerekir. Örneğin öğretmenler, avukatlar, doktorlar, sekreterler, psikologlar, danışmanlar ve yöneticiler insanlarla birebir olarak etkileşimde oldukları için bu konuda daha hassas olmalıdır.

Güzel Konuşmak İçin Neler Yapılabilir?

Güzel ve etkili konuşabilmek için diksiyon dersleri alınarak ilerleme kaydedilebilir. Alınan bu eğitimlerde özellikle dikkat edilen bazı noktalar şunları içerir:

 • Beden dilinin doğru kullanımı
 • Ses tonunun iyi ayarlanması
 • Göz teması kurmak
 • Cümleleri fazla uzatmadan anlatmak
 • Konuşma öncesinde hazırlık yapmak

Maltepe Diksiyon Dersleri Fiyatları

Bir konuşma yaparken duygu ve düşüncelerin karşıya tam olarak yansıtılabilmesi ancak doğru bir diksiyon ile mümkün olabilir. Maltepe diksiyon dersleri fiyatları kişilerin gelişimine ve alınacak olan seans sayısına göre değişiklik gösterebilir. AGB İletişim, en yüksek kalitede diksiyon-hitabet eğitimleri vermekte ve bu dersler ile konuşma kalitenizi artırarak çekici bir üslup yakalamanızı sağlamayı hedeflemektedir. Maltepe diksiyon dersleri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için AGB İletişim ile irtibata geçebilirsiniz.

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com