fbpx
Çocuklarda Konuşma Problemleri ve Dikkat Eksikliği
agbyonetim
Nisan 1, 2022

Çocuklarda İletişim Problemleri

Sevgili anneler, çocuklarınızdaki konuşma problemleri, odaklanma dikkat eksikliği gibi sorunları eğer erken yaşlarda çözmezseniz, ergenlik dönemi öncesi ve sonrasında ciddi psikolojik travmalar yaşayabilirler… Ancak bu durum sizi endişelendirmesin zira profesyonel kişi veya kurumlar tarafından sunulan bilimsel yöntemler ile bu sorunları kısa süre içerisinde düzeltebilirsiniz.

Profesyonel ve alanında uzman yetkililerimizin çocuklarımız için özel olarak geliştirdikleri eğlenceli online eğitimler ile çocukların bu sorunları eğlenceli bir şekilde aşmaları sağlanmaktadır.  Bu problemlerden kurtarmakla birlikte aynı zamanda grup eğitimleri sayesinde onların topluluk karşısında hitabet gücünü ve özgüvenlerinin arttırılması da amaçlanmaktadır. Yetkililerimiz ile yapacağınız görüşme sonrası daha detaylı bilgi almadan önce çocuklarda konuşma problemlerinden ve çocuklarda dikkat eksikliğinden kısaca bahsedelim.

Çocuklarda Konuşma Problemleri

Çocuklar bir dil öğrenmeye hazır olarak doğarlar, zira beyinleri hiç olmadığı kadar boş ve bilgiye aç bir haldedir. Bir dil öğrenmek zaman alır ve çocuklar dil ve konuşma gelişimindeki kilometre taşlarında ne kadar hızlı ustalaştıklarına göre değişir. Tipik olarak gelişen çocuklar, öğrenirken bazı seslerde, kelimelerde ve cümlelerde sorun yaşayabilir. Ancak çoğu çocuk dili 5 yaş civarında rahatlıkla kullanabilir.

  • Dil veya konuşma bozuklukları, okuma ve yazmayı etkileyen diğer öğrenme bozuklukları ile birlikte ortaya çıkabilir.
  • Dil bozukluğu olan çocuklar, başkalarını anlayamadıkları veya kendilerini anlatamadıkları için hüsrana uğramış hissedebilir ve harekete geçebilir, çaresiz davranabilir veya geri çekilebilirler.
  • Dil veya konuşma bozuklukları, dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu (DEHB) veya anksiyete gibi duygusal veya davranışsal bozukluklarla da mevcut olabilir.

Çocuklarda Dikkat Eksikliği

Dikkat eksikliği ya da hiperaktivite bozukluğu olarak da adlandırılan DEHB, milyonlarca çocuğu etkileyen ve sıklıkla yetişkinlikte de devam eden kronik bir durumdur. DEHB, dikkati sürdürme zorluğu, hiperaktivite ve dürtüsel davranış gibi kalıcı sorunların bir kombinasyonunu içerir. Buna sahip bireyler uzun süre boyunca belirli bir duruma, olaya ya da anlatıya odaklanamazlar, bununla birlikte dikkatleri çabuk bir şekilde de dağılır. Etkili yöntem ve eğitimler ile bu sorun kolaylıkla aşılabilir.

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com