fbpx
Çocuklar İçin Özel Empati Eğitimleri
agbyonetim
Eylül 16, 2022

Empati herkesin bildiği şekilde ne kolay tabirle karşıdakini anlama sanatıdır. Bir başka insanın halini, duygu ve düşüncelerini anlayabilmektir. Empati eğitimleri her yaştan insana verilmektedir. Ancak bu kavram yalnızca büyüklerin dünyasına ait değildir. Çocuklar için özel empati eğitimleri AGB İletişim bünyesinde verilmektedir.

  • Çocuklar okul çağına gelene kadar kendi aileleri içinde biricik ve özel olarak büyürler.
  • Okul veya kreş çağına geldikten sonra kendileri ile aynı sınıfta olan diğer çocuklarla tanışıp toplu bir ortam paylaşmayı öğrenirler.
  • Bu beraberlik ortamı da çocukların hassasiyet ve empati duygularını oluşturup pekiştirmeye başlar.

Empati konusunda güçlük çeken çocukların ise özel empati eğitimleri alması gerekir.

Çocuklarda empati gelişimi

Çocuklar pek çok şeyi hızlı olarak öğrenip kavrayabilse de bazı duyguları ve olayları anlamaları biraz zaman alır. Bu da zihinsel süreçleri ile alakalı değil, insan olma ilişkilerini öğrenme ile alakalıdır.

Çocuklarda empati gelişimi birdenbire olan ve kusursuz olarak oturabilecek bir konu değildir. Her çocuğun empati kavramının anlamını öğrenmesi ve hayatında uygulaması zaman alır.

  1. Çocuklarda empati gelişimi disiplinli bir eğitim havasında olmasından çok kendi yaşıtlarıyla paylaşmayı öğrenme gibi ufak tefek şeylerle mümkün hale gelir. Ancak bu durum bilimsel ve profesyonel olarak yönetilmelidir.
  2. Empati kurmayı öğrenmesi için çocuğa sürekli kendi istek ve ihtiyaçlarını geri plana atması gerektiği de öğretilmemelidir. Çünkü bu durumda da öz benlik saygısı kaybolur ve çocuk kendisini değersiz hissetmeye başlar.

Empati yeteneğinde beynin önemi

Her insanın duyguları düşünceleri ve soyut dünyası beyninin sağ tarafı ile kontrol edilir. Empati yeteneğinde de beynin önemi bu noktada ortaya çıkar. Sağ beyin gelişimi tam olarak ve eksiksiz tamamlanırsa çocuk duygusal ve zihinsel gelişim sürecini daha başarılı ve hızlı tamamlar.

Beynin sağ tarafının gelişim süreci de çocuğun anne babasının ona olan ilgisi ve sevgisi ile aynı doğrultudadır. Güven ortamında büyüyen ve kendisini anne babasının sevgisinde güvenli hisseden her çocuk hayata daha pozitif bakar ve başkalarının varlığına ve hayatına daha duyarlı hale gelir.

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy Diksiyon

Kadıköy diksiyon konusunda yoğun talep gören bölgelerden birisidir. Nüfus sayısında fazla insan olmasının haricinde popülasyon ve insan sirkülasyonu fazladır. Agb İletişim sayesinde tüm bölgedeki diksiyon dersi ihtiyacı ortadan kalkar. Şirketimiz özel uzmanlar...

Kadıköy Diksiyon Dersleri

Kadıköy Diksiyon Dersleri

    Kadıköy diksiyon dersleri bakımından yoğun ilgi gören muhitlerimizden birisidir. İlçe olarak büyük olan Kadıköy, nüfus yoğunluğu açısından da fazla insana ev sahipliği yapar. Kadıköy bölgesinde öğrenci kesiminin ve genç nüfusun fazla olması bölgeyi eğitim alanında...

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy Diksiyon Eğitimi

Kadıköy diksiyon eğitimi arayışları fazla sayıda karşımıza çıkar. İlçenin yoğun insana ev sahipliği yapması ve merkezi olması durumu tetikler. Agb iletişim tüm bölgeye diksiyon dersleri hizmeti sağlar. Ayrıca İstanbul ile sınırlı kalmayarak Türkiye genelinde eğitim...

Bize Ulaşın

Aslıhan Gökçen Başaran ve AGB İletişim ekibine ulaşmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizi arayabilirsiniz. 

0 (555) 222 88 60

İstanbul

bilgi@agbiletisim.com